pariisaB pariisaB .

pariisaB

افزایش کیفیت مطالعه درسی

بخش ۱: چگونه به وضعیت یادگیری ایده آل خود برسیم؟
یادگیری یک تکنیک است که منجر به ایجاد یک وضعیت روانی و فیزیولوژیکی توانمند و ماندگار می شود. ممکن است شما توانسته باشید تمام تکنیک ها و روش های یادگیری را بطور کامل در الگوهای رفتاری خود بگنجانید، اما اگر انرژی و آگاهی کافی نداشته باشید نمی توانید به نتیجه دلخواهتان برسید:

۱-سلول های سالم
بیولوژی شما از میلیاردها سلول تشکیل شده است که به صورت مشترک با هم کار می کنند تا سلامت شما را تضمین کنند. اما، ما می توانیم با عادات غذایی نادرست، سلول های مورد نیاز برای دستیابی به اوج یادگیری را از بین ببریم. برای اینکه بتوانید انرژی لازم را به بیولوژی سلولی خود برگردانید، باید مقدار زیادی آب، گلوکز، اکسیژن (از طریق تمرین های تنفس عمیق) و مواد مغذی مورد نیاز مانند آمینوها و اسیدهای چرب را که سلولهای شما را حفظ می کنند، مصرف کنید.

۲-فیزیولوژی سالم
گرچه یادگیری عمدتاً یک فعالیت بسیار کم تحرک است، اما با سلامتی فیزیولوژیکی ارتباط دارد. با انجام فعالیت های بدنی، خوردن غذاهای غنی از انرژی (میوه و سبزیجات) و دوره های تمدد اعصاب، می توانید توانایی یادگیری خود را به طرز چشمگیری تقویت کنید و پتانسیل خود را به حداکثر برسانید.

علاوه بر این، محیط یادگیری ما نیز تأثیر زیادی بر بهزیستی جسمی مان دارد. محیط یادگیری شما باید پاسخگوی نیازهای یادگیریتان باشد و هوای تازه، نورپردازی و راحتی در اختیار تان قرار دهد.

در نهایت، باید بتوانید الگوهای خواب و چرخه های انرژی که در طول روز دارید را شناسایی کنید. یادگیری خود را مطابق با این افت و خیز های چرخه های انرژی خود برنامه ریزی کنید و به یادگیری خود سرعت ببخشید.

۳-روان سالم
روانشناسی شامل تقویت ذهن شما به روش هایی است که باعث افزایش و تسریع پتانسیل یادگیری شما می شود. این امر از چند طریق قابل دستیابی است. اول اینکه برای یادگیری خود اهداف مشخصی در نظر بگیرید این اهداف شما را در مقابل چالش هایی که ممکن است با آنها روبرو شوید مورد پشتیبانی قرار داده و به ادامه مسیر دعوت می کنند.

دوم اینکه، یک نگرش ذهنی مثبت اتخاذ کنید که به شما کمک می کند روی راه حل های مشکلات متمرکز شوید.

و در نهایت اینکه، درست همانطور که به منظور حفظ تناسب اندام خود روزانه ورزش می کنید، توانایی و تمرکز ذهنیتان نیز در طول روز نیاز به تمرین دارد- ژیمناستیک و تناسب اندام مغز. منظورم این است که مغز خود را با یافتن راه حل برای مشکلات، تفکر خلاق، به خاطر سپردن اعداد و عبارات و به طور کلی با هر چیزی که باعث تحریک آن می شود، به چالش بکشید.

به یاد داشته باشید دقیقاً مانند بدن، مغز نیز به طور روزانه به دوره های استراحت احتیاج دارد. برای کسب اطلاعات در این مورد به منابع آنلاین برای آموزش مغز مراجعه کنید.

بخش ۲: فرآیند یادگیری پنج مرحله ای
مراحل و دستورالعمل های ساده ای وجود دارند که می توان از آنها برای کمک به سازماندهی و مدیریت کل فرآیند یادگیری استفاده کرد. البته لطفا در نظر داشته باشید که روش های بیان شده در این مقاله صرفا یکی از روش های انجام این روند هستند. چند پیشنهاد برای تقویت روند یادگیری:

مرحله ۱: شناسایی
اولین قدم شما همیشه یافتن و شناسایی مطالب یادگیری (کتاب، مقاله، وب سایت و غیره) است که برای استخراج محتوا به آنها نیاز خواهید داشت. برای اینکه در طول فرآیند یادگیری موثر و کارآمد باشید، حتماً قبل از پرداختن به مرحله بعدی، تمام مطالب مطالعه خود را آماده کنید.

 


برای مطالعه ادامه مطلب کلیک کنید....


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۲۲:۴۰ توسط:پریسا موضوع: نظرات (0)