pariisaB pariisaB .

pariisaB

علائم زخم معده و خونریزی معده

زخم معده چقدر شایع است؟
دقیقا مشخص نیست که زخم معده چقدر شایع است. آن ها از سال 1980 به دلیل درمان های بسیار موثرتر بسیار کم تر رایج شده اند. بنابراین افراد مبتلا به زخم معده معمولا خیلی سریع بهبود می یابند.

اصطلاح زخم گوارشی برای توصیف زخم هایی که به دلیل اسید بیش از حد در معده ایجاد می شود، استفاده می گردد. این عارضه شامل زخم در معده و هم چنین زخم هایی در قسمت اول روده (روده کوچک) است که تحت عنوان اثنی عشر شناخته می شود. زخم معده کم تر از زخم اثنی عشر رواج دارد.

علائم زخم معده
علائم اصلی ناشی از زخم معده، داشتن درد در بالای معده (شکم) است. علائم دیگر ممکن است شامل موارد زیر باشد:

نفخ. این اصطلاح بدان معناست که شکم شما متورم شده است زیرا معده شما پر از گاز یا هوا است. درمان نفخ
عق زدن. که به عنوان “بالا آوردن” نیز شناخته می شود. این حالت به معنی این است که به نظر می رسد می خواهید (استفراغ) کنید اما در واقع این گونه نیست.
احساس بیماری (حالت تهوع).
استفراغ.
بعد از غذا احساس “پر شدن” می کنید.
علائم هر گونه عارضه چیست؟
زخم های معده می توانند عوارض مختلفی ایجاد کنند اما امروزه به دلیل درمان های موثر، این عوارض بسیار کم تر دیده می شوند. با این حال برخی از عوارض بسیار جدی است و شامل موارد زیر می باشند:

خونریزی از زخم
این حالت می تواند از “یک خونریزی خفیف و نشتی” تا یک خونریزی خطرناک و مهلک باشد.
اگر خونریزی شدید و ناگهانی وجود داشته باشد، باعث می شود که شما خون استفراغ کنید (این حالت هماتمز یا استفراغ خون نامیده می شود) و احساس ضعف زیادی ایجاد می کند.
خونریزی ناگهانی اما کم ممکن است باعث استفراغ شود و استفراغ به رنگ قهوه به نظر می رسد زیرا اسید معده تا حدودی خون را خراب کرده است.
خونریزی تدریجی به مرور از دل و روده شما عبور کرده و باعث می شود مواد دفعی (مدفوع) شما به رنگ بسیار تیره یا حتی سیاه به نظر برسد (به این حالت ملنا گفته می شود).
سوراخ شدن
این اصطلاحی است که برای توصیف زخم از طریق (سوراخ کردن) دیواره معده استفاده می شود. مواد غذایی و اسید موجود در معده از معده نشت می کنند. این حالت معمولا باعث درد شدید می شود و شما را بسیار ناخوش احوال می کند. سوراخ شدن معده یک حالت اورژانس پزشکی است و در اسرع وقت نیاز به درمان بیمارستانی دارد.

انسداد معده
این حالت امروزه نادر است. زخم در انتهای معده می تواند باعث خروج معده گردد (قسمتی از معده که به داخل اثنی عشر می رود) بنابراین باریک می شود و انسداد ایجاد می کند. این حالت می تواند باعث استفراغ شدید و مکرر شود.

برای مطالعه ادامه مطلب کلیک کنید....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۱۹:۴۰ توسط:پریسا موضوع: نظرات (0)

نحوه مصرف موثر آب پنیر

آب پنیر چیست؟
آب پنیر مایع آبکی است که پس از دلمه شدگی پروتئین کازئین در پنیرسازی باقی میماند. آب پنیر بیشتر حاوی لاکتوز و حدود 20 درصد پروتئین شیر است.


خواص کلی آن
در ابتدا خواص کلی آب پنیر را در ویدیوی زیر تماشا کنید و سپس ادامه مطلب را مطالعه نمایید:

دفع سنتی آب پنیر
در گذشته پنیرسازان آب پنیر را بعنوان یک ماده ی زائد میدانستند و به دنبال اقتصادی ترین راه برای دفع آن میگشتند. بطور کلی انها از یکی از 3 روش زیر برای تخلیه استفاده میکردند:

تخلیه به آبراهه ها
پاشیدن برروی زمینهای کشاورزی
فروش بعنوان تغذیه ی دام
مسائل زیست محیطی محدودیتهایی را برای دفع آب پنیر بهمراه داشت
دفع آب پنیر به آب راهه ها یا اسپری کردن آن روی مراتع جایی که رواناب ها به آبراهه ها میریختند موجب افزایش رشد گیاهان آبزی و BOD آب میشد. این برروی ماهی ها و سایر موجودات آبزی اثر میگذاشت. آب پنیر همچنین موجب کاهش دسترسی مواد مغذی درخاک میشد.


سازندگان پنیر حجم زیادی آب پنیر تولید میکنند. حدود 80 درصد از حجم شیری که برای ساخت پنیر اتفاده میشود، بعنوان آب پنیر باقی میماند. ازآنجاییکه صنعت لبنیات در سراسر جهان رشد کرده، حجم آب پنیر هم به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. نگرانی ها در مورد تاثیرات آب پنیر بر محیط موجب شد که دولت ها محدودیتهایی برای دفن آنها اختصاص دهند.

پیشرفت در علم و فناوری
نگرانی ها و مقررات زیست محیطی موجب انجام تحقیقات گسترده ای در مورد اجزای آب پنیر و فرصتهایی برای استفاده از آن بعنوان محصول مفیدتر و باارزش تری شد. این موجب درک بیشتر از خواص و مزایای آب پنیر شد. شواهد علمی به ترویج و گسترش استفاده از آب پنیر کمک کرده است. علاوه براین، پیشرفتهایی در زمینه ی تکنولوژی برای پردازش بهتر آب پنیر وجود دارد و همچنین علاقه ی مصرف کنندگان به مصرف محصولات مبتنی بر آب پنیر بعنوان غذاهای فراسودمند و غذادارو افزایش یافته است.

ارزش تغذیه ای آب پنیر
آب پنیر به دلیل ارزشهای تغذیه ای آن بخصوص پروتئین آب پنیر بسیار ارزشمند است. این یک منبع غنی از آمینواسیدهای ضروری است. پروتئین آب پنیر به آسانی هضم شده و سریعا توسط بدن جذب میشود. این ویژگی ها آنها را به اجزاء ارزشمند برای به ارمغان آوردن سلامتی تبدیل میکند. استفاده ها و مزایای آب پنیر برای سلامتی عبارتند از:

تقویت ورزشی: ارتقاء عملکرد ورزشی و بهبود در ورزش (پروتئین وی)
افزایش سن با سلامتی: پروتئین های آب پنیر به ایجاد و حفظ توده ی عضلانی در افراد مسن کمک کننده است.
کاهش وزن: پروتئین های موجود در آب پنیر موجب سیر شدن فرد میشود و به لاغر ماندن فرد کمک میکند.
تقویت نوزادان
خواص عملکردی آب پنیر
محصولات آب پنیر به دلیل عملکردهایشان هم شناخته شده هستند. این موضوع آنها را به یک عنصر ارزشمند برای تولید محصولات غذایی با فوایدی از جمله بهبود طعم و بافت و افزایش سودمندی آنها تبدیل کرده است.

برای مطالعه ادامه مطلب کلیک کنید....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۵۲:۰۰ توسط:پریسا موضوع: نظرات (0)

روش های درمان جوش صورت با کمک داروهای گیاهی

1-روغن درخت چای
روغن درخت چای، خواص ضد التهاب طبیعی دارد که محلول 5 درصد آن میتواند به اندازه ی محلول 5 درصد بنزوئیل پراکساید موثر باشد. چند قطره از این روغن را با 20 تا 40 قطره هماملیس مخلوط کنید و سپس با پنبه دوبار در روز روی پوستتان بمالید، استفاده ی بیشتر آن موجب خشکی پوست و بدتر شدن جوش ها میشود.

2- چای سبز
چای سبز یک ترکیب ضدمیکروبی و آنتی اکسیدان است که میتواند در درمان جوش ها موثر باشد. برای استفاده از آن میتوانید یک فنجان چای سبز سرد را بعنوان شست و شو دهنده ی صورت استفاده کنید یا کیسه ی آن را برروی قسمت های آسیب دیده ی پوست قرار دهید. راجب چای سبز بیشتر بخوانید!

بخوانید: درمان جوش زیر پوستی با این 41 درمان خانگی کاملا موثر + فیلم

3- عسل
خواص آنتی بیوتیک عسل میتواند به بهبود آکنه کمک کند. یک قاشق چایخوری عسل را روی قسمت های آسیب دیده ی پوست بگذارید یا ا ماسک با 1/2 فنجان عسل و 1 فنجان جوی دوسر درست کنید و به مدت 30 دقیقه روی پوستتان بگذارید. راجب عسل به طور کامل در اینجا توضیح دادیم!

4- نعناع
نعنا میتواند به درمان جوش کمک کند. برای از بین بردن جوش ها، 2 قاشق غذاخوری نعنا ی تازه ای که بسیار ریز خرد شده است را با دوقاشق ماست ساده و جوی دوسر مخلوط کنید-از مخلوط کن برای پودر کردن جوی دوسر استفاده کنید. به مدت 10 دقیقه آن را روی پوستتان بگذارید و سپس با آب بشویید. خواص کامل نعناع در اینجا!

5- سرخارگل -اکیناسه
اکیناسه بصورت سنتی برای بهبود سریع زخم ها و جلوگیری از سرماخوردگی و آنفولانزا استفاده میشود، اما خواص آنتی باکتریال و ضدالتهاب آن میتواند به درمان اکنه کمک کند. استفاده از چای اکیناسه بعنوان شست و شو دهنده ی روزانه ی صورت با خیس کردن یک پارچه با آن، میتواند در درمان اکنه کمک کننده باشد.

6- آسپرین
اسید سالیسیلیک موجود در آسپرین، در درمانهای آکنه استفاده میشود. آسپرین میتواند جوش ها را خشک و التهاب را کاهش دهد. برای استفاده از آن، 4 قرص را در 2 قاشق غذاخوری آب حل کنید.

7- وازلین (پیشنهاد ما)
وازلین به طور کلی یک نرم کننده قوی است که با ایجاد یک لایه ضخیم مرطوب، از پوست شما محافظت می کند. همچنین از آن می توانید به عنوان یک ماسک مرطوب که باعث جلوگیری از نفوذ مواد شیمیایی و کثیف به پوست تان می شود استفاده کنید. در واقع، وازلین یک نرم کننده است نه یک جاذب رطوبت، به بیان دیگر در حالی که وازلین رطوبت را جذب نمی کند، به تنهایی به عنوان یک مرطوب کننده عمل می کند. اطلاعات کامل راجب درمان جوش صورت با وازلین در اینجاست!

8- بابونه
بابونه به کم شدن التهاب ناشی از آکنه کمک میکند. در مخلوط کن، محتویات یک کیسه چای بابونه را با مقدار کافی آب مخلوط کنید و برروی جوش ها بزنید. یا اینکه میتوانید دو کیسه چای بابونه را در آب جوش به مدت 15 دقیقه بخیسانید و بگذارید تا چای خنک شود، سپس با یک پنبه روی پوستتان بکشید. اطلاعات بیشتر راجب خواص بابونه در اینجاست!

9- آلوئه ورا
آلوئه ورا بعنوان خاصیت تسکین در سوختگی اش شناخته شده است که برای بهبود عفونت و زخم کمک کننده میباشد. ژل گیاه آلوئه ورا را با قاشق خارج کنید و روی آکنه بگذارید. حتی میتوانید ژل آن را بصورت آماده خریداری کنید، فقط مطمئن شوید که خالص است و مواد افزودنی ندارد.

 


برای مطالعه ادامه مطلب کلیک کنید....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۵۱:۵۸ توسط:پریسا موضوع: نظرات (0)

بهترین روشهای کاهش درد پریود

1-بهبود رژیم غذایی برای کاهش درد پریودی


تحقیقات نشان داده است که استفاده ی کمتر چربی و بیشتر از سبزیجات در رژیم غذایی ممکن است باعث کاهش درد ماهیانه شود. Aldo Palmieri، یک متخصص پوست در UCLA Health و استاد بهداشت زنان و زایمان در دانشکده پزشکی David Geffen در لس آنجلس میگوید که یک رژیم غذایی با چربی کم سطح کلی التهاب بدن را کاهش میدهد.

Dr. Palmieri میگوید رژیم غذایی گیاهی با چربی کمتر فقط به سلامت کلی بدنتان کمک نمیکند بلکه میتواند برای کاهش دردهای ماهیانه هم موثر باشد. انجمن قلب آمریکا-AHA- توصیه میکند که برای شروع، چربی های اشباع موجود در غذاهای حیوانی را کاهش دهید و بجای آن از غذاهای سالم تر مانند چربی های غیراشباع موجود در روغن زیتون استفاده کنید. همچنین اگر از لبنیات استفاده میکنید، انواع بدون چربی یا باچربی کم را انتخاب کنید. AHA پیشنهاد میکند، 25-35 درصد کالری های روزانه تان را از چربی های سالم در ماهی ها، آجیل و روغن های گیاهی دریافت کنید.

2-استفاده از مسکن ها


به گفته ی Palmieri استفاده از داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی مانند ایبوپروفن و ناپروکسن میتواند برای کاهش دردهای پریود کمک کننده باشد. ابتدا با پزشکتان مشورت کنید تا ببینید که آیا NSAID انتخاب مناسبی برای شما هست یا نه بخصوص اگر سابقه ی خونریزی یا مشکلات کلیوی دارید. هنگام مصرف به دز دارو توجه کنید تا مطمئن شوید که به میزان زیاد مصرف نکره باشید.

3-بعضی از گونه های چای گیاهی میتوانند کمک کننده باشند


Sonya Angelone متخصص تغذیه در منطقه خلیج سانفرانسیسکو می گوید بعضی از چای ها ممکن است به کاهش درد ناشی از قاعدگی کمک کنند. کارشناسان میگویند تحقیقات درمورد چای گیاهی برای کاهش درد قاعدگی کم است، اما چایی ها بصورت سنتی استفاده میشدند و میتوانند کمک کننده باشند. به دلیل اینکه بعضی از گیاهان دارویی بعنوان استروژن عمل میکنند، قبل از استفاده از آنها با پزشک مشورت کنید بخصوص برای افرادی که سابقه ی سرطان مرتبط با هورمون ها یا افرادی که استفاده از داروهای رقیق کننده ی خون میکنند.

به گفته مرکز پزشکی دانشگاه مریلند در بالتیمور یک نمونه از چای گیاهی که میتوان برای دردهای پریود استفاده کرد تنتور هفت کول یا بداغ است. 2 قاشق چایخوری از این گیاه را در یک فنجان آب برای 15 دقیقه بجوشانید و 3 بار در روز بنوشید. قبل از مصرف حتما با پزشک مشورت کنید.

4-استفاده از روغن ماهی و ویتامین B1 برای تسکین طبیعی


طبق تحقیقات منتشر شده در سپتامبر 2014 در مجله ی جهانی Health Science، استفاده از مکمل های روغن ماهی و ویتامین B1 یا ترکیبی از این دو برای کاهش درد پریودی کمک کننده است. تحقیقی برای 240 نوجوان با درد قاعدگی انجام شد، به آنها روغن ماهی و ویتامین B1، ویتامین B1 به تنهایی و روغن ماهی به تنهایی و یا یک دارونما داده شد. این نوجوانان روزانه 100 میلی گرم B1 و 500 میلی گرم برروز مکمل روغن ماهی دریافت میکردند.

وقتی نوجوانان درد خود را گزارش میکردند، آنهایی که روغن ماهی، ویتامین B1 یا هر دوی آنها را دریافت میکردند نسبت به گروهی که از دارونما استفاده میکردند درد کمتری داشتند و همچنین درد آنها مدت زمان کمتری طول میکشید.

 


برای مطالعه ادامه مطلب کلیک کنید....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۵۱:۵۸ توسط:پریسا موضوع: نظرات (0)

درمان گیاهی کم کاری تیروئید

1-سلنیوم
براساس موسسه ی ملی بهداشت (NIH)، سلنیوم عنصری است که نقش مهمی در متابولیسم هورمون تیروئید دارد. امروزه بسیاری از غذاهای موجود در بازار حاوی سلنیوم هستند، از جمله گوشت گاو، تن ماهی، بوقلمون و آجیل.

تیروئیدیت هاشیموتو که نوعی بیماری خود ایمنی است (حمله ی سیستم ایمنی به تیروئید)، اغلب میزان سلنیوم بدن را کاهش میدهد. مکملهای این عنصر میتوانند به بالانس هورمون تیروکسین یا سطح T4 در برخی افراد کمک کنند. از آنجاییکه مصرف سلنیوم برای هر فردی متفاوت است، پس در مورد مقدار مورد نیازتان باید قبل از مصرف با پزشک مشورت کنید.

 


2- رژیم غذایی بدون شکر
شکر و غذاهای فرآوری شده میتوانند موجب افزایش التهاب در بدن شوند. التهاب میتواند میزان T4 (هورمون تیروکسین) را تغییر دهد. این میتواند علایم و بیماری تیروئید را بدتر کند.

همچنین شکر تنها سطح انرژی بدن را برای مدت کوتاهی تقویت میکند، حذف کردن آن از رژیم غذایی میتواند سطح انرژی بدن را تنظیم کند. علاوه برآن حذف شکر از رژیم غذایی میتواند به پوست و سطح استرس شما کمک کند. عادت کردن به رژیم غذایی بدون قند کارراحتی نیست اما مزایای آن برای سلامت تیروئید ارزشش را دارد!

3- ویتامین B
مصرف مکملهای ویتامین B می تواند برروی سلامت تیروئید تاثیرگذار باشد. سطح پایین هورمونهای تیروئید میتواند روی سطح ویتامین B12 بدن تاثیرگذار باشد. مصرف مکملهای ویتامین B12 می تواند آسیبهای ناشی از کم کاری تیروئید را جبران کند. همه نکات مهم راجب ویتامین ب را در اینجا توضیح داده ایم!

ویتامین B12 می تواند به رفع خستگی ناشی از بیماری تیروئید کمک کند. بیماری تیروئید همچنین روی سطح ویتامین B1 اثر میگذارد. با غذاهای گفته شده در زیر میتوانید ویتامین B بیشتری به رژیم غذاییتان وارد کنید:

نخودفرنگی
مارچوبه
دانه کنجد
تن ماهی
پنیر
شیر
تخم مرغ
ویتامین B12 برای افراد سالم در سطوح توصیه شده بیخطر است. افرادی که یکی از شرایط زیر را دارند، باید با احتیاط آن را مصرف کنند:

اختلالات قلبی
فشارخون بالا
سابقه ی سرطان
اختلالات پوستی
تغییررنگ ادرار
مشکلات معده
آنمی به دلیل سطح غیرطبیعی پتاسیم
اختلالات انعقاد خون
افزایش میزان اسید اوریک در خون یا نقرس
مشورت با پزشک در مورد میزان مصرف ویتامین B12 مناسب برای شما لازم و ضروری است.

 


برای مطالعه ادامه مطلب کلیک کنید....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۵۱:۵۶ توسط:پریسا موضوع: نظرات (0)

9 روش طبیعی پاکسازی ریه

پاکسازی ریه چیست؟
پاکسازی ریه یک روش طبیعی برای سم زدایی، تمیز کردن و تازه کردن دستگاه تنفسی حساس است که نایژه (برونش) و ریه را از سموم محیطی، ارگانیسم های مضر و محرک ها پاکسازی میکند. شما همچنین میتوانید با تمرینات تنفس عمیق، ماساژ یا استفاده از روغنهای گیاهی خاص، ریه ها را پاکسازی و تقویت کنید.

چه کسانی به پاکسازی ریه احتیاج دارند؟


ازآنجاییکه همه ی ما در دنیایی زندگی میکنیم که پر از موادشیمیایی خطرناک و محرکهایی ست که میتوانند موجب فشار دائم بر ریه شوند، پاکسازی ریه میتواند به هرکسی کمک کند، اما با این وجود این بخصوص برای افرادخاصی موثر است. خواه اینکه شما میخواهید عملکرد ریه تان را بهبود بخشید یا اینکه با ترک سیگار زندگی جدیدی را آغاز کنید، پاکسازی ریه میتواند یک شروع عالی برای سبک زندگی سالم باشد.

سیگاری ها: شدیدا به سیگاری ها توصیه میکنیم که قبل از اینکه با بیماری های ریه یا آسیب جدی ریه روبرو شوند، سیگار را ترک کنند. اگر در حال حاضر سیگار میکشید، باید ریه هایتان را با یک یا چند روش گفته شده در ادامه ی این مطلب پاکسازی کنید.
افرادی که به تازگی سیگار را ترک کرده اند: افرادی که اخیرا سیگار را ترک کرده باشند میتوانند از از پاکسازی ریه شان سود ببرند. درحالیکه هنوز ریه هایشان برای بهبودی و التیام نیاز به زمان دارند، میتوانند این فرایند را با پاک کرد ریه ارتقاء بخشند.
افرادیکه بیماری های ریه دارند: برای افرادیکه بیماری های خاصی دارند، هیچ چیز بهتر از توصیه های پزشک نیست. اگر شما این شرایط را دارید ابتدا برای پاکسازی ریه و استفاده از گیاهان دارویی و روغنهای خاص با پزشک مشورت کنید.
افرادیکه دارای حیوان خانگی و آلرژی هستند: بسیاری از افراد با آلرژی هایی که میتواند بعلت حیوانات خانگی، گرده ی گیاهان یا دیگر آلرژنهای منتقله از هوا باشد، همیشه با آلرژی سروکار دارند. پاکسازی ریه میتواند به شما برای پاک کردن آلرژنها و تسکین برخی علایم کمک کند.
چگونه ریه ها را پاکسازی کنیم؟
1-تمرینات تنفس عمیق
میتوانید با تمرینات تنفسی عمیق، میزان اکسیژنی که به ریه هایتان میرسد را افزایش دهید. مطالعات نشان داده اند که تنفس عمیق بعداز عمل جراحی به هوارسانی به ریه ها کمک میکند و اکسیژن بیشتری به آنها میرساند و باعث بهبودی میگردد. کشیدن نفس طولانی، آرام و عمیق تنها موجب رسیدن اکسیژن بیشتر به ریه ها نمیشود بلکه موجب اکسیژن رسانی به خون میشود تا در سراسر بدن منتشر شود. این تکنیک به آرام کردن فرد هم کمک میکند. همچنین با این روش تنفس خود را تقویت کنید!

2- روغنهای ضروری
چند قطره از این روغنهای ضروری به دیفیوزر یا مرطوب کننده در خانه تان اضافه کنید. چندین بار از این بخار خنک حاصل از دفیوزر یا مرطوب کننده بصورت عمیق تنفس کنید. این روغنها بوی عالی و خواص آروماتراپی دارند. تصور کنید که دارید در حال تنفس، سموم انباشته شده در ریه را خارج میکنید، این میتواند روند بهبودی را تسریع بخشد.

پونه کوهی: پونه فقط در آشپزی استفاده نمیشود بلکه روغن آن برای از بین بردن ارگانیسم هایی مانند قارچ ها و باکتری ها شناخته شده است.

روغن درخت چای: این روغن معروف میتواند موجب تقویت سیتم ایمنی شود.

اکالیپتوس: روغن دیگری از درخت استرالیایی، اکالیپتوس میتواند برضد ویروسها، باکتری ها و قارچها، خواص ضدمیکروبی قوی داشته باشد. علاوه برآن این گیاه سابقه ی طولانی استفاده ی ایمن برای ارتقای سلامت ریه دارد.

نعنا: منتول موجود در نعنا میتواند مانند افزایش فعالیت ریه موجب تقویت عملکرد ورزشی شود. این را در ذهن داشته باشید که مصرف بیش از حد آن موجب گرفتگی بینی میشود.

3- ورزش (خصوصا پیاده روی سریع)
وقتی بشدت ورزش میکنید و نفسهای عمیق میکشید، این موجب افزایش ظرفیت ریه ها و تقویت کلی سیستم قلبی عروقی، ریه، قلب و رگهای خونی میشود. برعکس این موضوع هم صدق میکند و دانشمندان شواهد غیرقابل انکاری دارند که عدم فعالیت فیزیکی، کل بدن را ضعیف میکند و موجب بیماری میشود. به همین ترتیب همه ی ما میدانیم که حفظ شکل فیزیکی خوب موجب پیشگیری از بیماری های مزمنی مانند دیابت و بیماری های قلبی عروقی میشود. حتی اگر به یک دو آرام بروید، شما تنفس را به ریه هایتان وارد میکنید و این موجب جریان خون سریعتر در بدن میشود. برای افرادیکه به تازگی سیگار را ترک کرده اند، این به روند بهبودی ریه ها کمک میکند. اگر در محیطی پر از گرده ی گیاهان زندگی میکنید و از آلرژی رنج میبرید؛ باید در خانه ورزش کنید یا از تردمیل استفاده کنید.

4- روغن کرچک
بسته های روغن کرچک قرنهاست که بعنوان یک درمان سنتی به بیماری های تنفسی و بهبود گردش لنفاوی کمک میکند. برای کمک به پاکسازی خلط و سموم از ریه ها با روغن کرچک، یک پارچه ی 100 درصد نخی را در روغن کرچکی که کمی گرم کرده اید بخیسانید و تازمانیکه دراز کشیده اید آن را روی قفسه ی سینه تان بگذارید. برای جلوگیری از خیس شدن رخت خواب، میتوانید آن را با پدهای ضد آب بپوشانید. میتوانید آن را به یک ورقه ی پلاستیکی (مانند کیسه ی پلاستیکی برش داده شده) بپوشانید و آن را یک یا دو ساعت نگه دارید و سپس بشورید و تمیز کنید.

5- پرکاشن قفسه سینه
(پرکاشن یکی از تکنیکهای فیزیوتراپی قفسه ی سینه است) وقتی مخاط، مایعات یا خلط در قفسه ی سینه ی شما تجمع میابد، میتوان از فیزیوتراپی قفسه ی سینه استفاده نمود. این یک راه حل موثر است اما باید به کمک پزشک یا گاهی اوقات درخانه به کمک دوستان یا اعضای خانواده انجام شود. این روش به این صورت است که فرد در یک موقعیت خاص قرار میگیرد و به آرامی قفسه ی سینه تکان داده میشود یا به آن ضربه زده میشود، سپس خلط بصورت تف کردن یا سرفه خارج میشود. این روش همچنین اکسیژن بیشتری به ریه ها میرساند. ویدیویی از پرکاشن قفسه سینه!

روش پرکاشن میتواند برای کمک به از بین بردن علایم در برخی بیماری ها استفاده شود، اما میتوان در هر زمان که گرفتگی ریه وجود داشت از آن استفاده نمود. در زمان سرفه، یک نفر باید به آرامی به پشت شما (نزدیک یکی از ریه ها) ضربه برند. میتوانید همچنین به پهلو دراز بکشید، این باید در زاویه ای باشد که به خارج شدن خلط و موکوس از ریه کمک بکند.

 


برای مطالعه ادامه مطلب کلیک کنید....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۵۱:۵۴ توسط:پریسا موضوع: نظرات (0)

خواص و عوارض شیرین بیان

ریشه ی شیرین بیان اغلب بعنوان شیرین کننده در آب نباتها و نوشیدنی ها استفاده میشود. مردم همچنین برای قرنها از ریشه ی شیرین بیان برای فواید دارویی آن استفاده میکردند. جامعه ی پزشکی برخی فواید شیرین بیان را ثابت کرده است؛ اما باید این را مد نظر قرار داد که تحقیقات پزشکی، برخی از این فواید را ثابت نکرده است.

تاریخچه ریشه شیرین بیان (licorice root)
شیرین بیان در فرم های گوناگونی دردسترس است از جمله شیرین بیان حاوی گلیسیریزین (glycyrrhizin) و DGL یا شیرین بیان گلیسیریزین زدایی‌شده‌.کلمه ی licorice به ریشه ی گیاه بنام Glycyrrhiza glabra اشاره دارد. این گیاه بومی اروپا و آسیا است. این گیاه در واقع بعنوان علف هرز در این مناطق در نظر گرفته میشد. مصری های ابتدایی، ریشه ی شیرین بیان را دوست داشتند. آنها از این در چای بعنوان یک معجون برای درمان همه چیز استفاده میکردند. پس از آن شیرین بیان وارد چین شد، جاییکه به یک گیاه دارویی مهم در طب سنتی چین تبدیل شد. و اما فواید ثابت شده شیرین بیان…

خواص در طب سنتی
به نام سوس معروف است و طبیعت آن گرم و خشک است. تشنگی را تسکین می دهد، برای انواع سرفه نیز مفید است. برای پاکسازی ریه و سوزش سینه کاربرد دارد. برای تب های کهنه و التهاب معده مفید است. ریشه و عصاره اش داروی ناخته است. ضماد برگ تازه آن برای رفع بوی بد بین انگشتان پا و زیربغل مفید است. با این حال در طب سنتی بیان شده که ریشه شیرین بیان برای کلیه و طحال مضر است و مصلح ان در کلیه کتیرا و عناب و در طحال گلسرخ است.

خواص تایید شده علمی
1-تسکین معده
ریشه ی شیرین بیان برای رفع مشکلات گوارشی استفاده میشود. در موارد مسمومیت غذایی، زخم معده و سوزش معده، عصاره ی شیرین بیان میتواند معده را ترمیم کند و تعادل را ایجاد نماید. این بدلیل خواص ضدالتهاب و تقویت کننده ی ایمنی گلیسیریزین اسید است. یک مطالعه دریافت که گلیسیرریزین اسید میتواند باکتری سمی هلیکوباکترپیلوری را مهار کند و مانع از رشد آن در روده شود. همچنین مطالعاتی وجود دارد که نشان میدهد علایم افرادیکه زخم معده، سوزش معده یا التهاب معده دارند، با مصرف شیرین بیان گلیسیریزین زدایی‌شده‌ بهبود میابد. شیرین بیان گلیسیریزین زدایی‌شده‌، فرم سالم تر شیرین بیان است و در مواقع لزوم میتواند در درازمدت استفاده شود.  همچنین 4 دمنوش عالی برای تقویت معده در اینجا معرفی شدند!

2- پاکسازی سیستم تنفسی
شیرین بیان برای درمان مشکلات تنفسی توصیه میشود. استفاده از شیرین بیان بعنوان یک مکمل خوراکی، میتواند به بدن برای تولید مخاط سالم کمک کند. تولید خلط سالم و تمیز میتواند عملکرد سیستم تنفسی را بدون مسدود شدن موکوس های قدیمی و چسبنده بهبود بخشد. روش تقویت تنفس را در اینجا توضیح داده ایم!

3- کاهش استرس
با گذشت زمان، استرس میتواند غددفوق کلیه را باتولید مداوم آدرنالین و کورتیزول خسته کند. مکملهای شیرین بیان میتواند موجب راحتی غدد فوق کلیه شود. عصاره ی ریشه ی شیرین بیان میتواند موجب تحریک غدد فوق کلیه شوند که سطح سالم کورتیزول در بدن را ارتقاء میبخشد. بهترین داروهای گیاهی آرام بخش که استرس را از شما دور می کنند در اینجا!

4- کمک به درمان سرطان
برخی مطالعات میگویند که ریشه ی شیرین بیان میتواند بصورت بالقوه به درمان سرطانهای سینه و پروستات کمک کند. برخی روشهای چینی، شیرین بیان را به درمان سرطان وارد میکنند. سازمان غذادارو هنوز با این روش درمانی در ایالات متحده موافقت نکرده است اما طبق گفته ی انجمن سرطان آمریکا، تحقیقات در حال انجام است.

5- محافظت از پوست و دندان
ژلهای موضعی حاوی شیرین بیان برای درمان اگزما توصیه میشوند. شیرین بیان همچنین بدلیل خواص آنتی باکتریال آن یک درمان موفق برای پوست میباشد. به همین دلیل توصیه میشود که از شیرین بیان جهت کشتن باکتری ها در پوسیدگی دندان استفاده شود.

مقدار مجاز مصرف و فرم ها
عصاره ی مایع


عصاره‌ی شیرین بیان معمول‌ترین شکل شیرین بیان است که از آن به‌ عنوان شیرین‌کننده در انواع آب‌نبات‌ها و نوشیدنی‌ها استفاده می‌شود. میزان مصرف عصاره‌ی شیرین بیان در هر فرد نباید بیش از 30 میلی‌گرم/ میلی‌لیتر از اسید گلیسیریزیک باشد. مصرف بیش از این مقدار موجب بروز عوارض جانبی ناخواسته‌ای می‌شود.

پودر شیرین بیان


پودر شیرین بیان در فروشگاه‌های موادغذایی بهداشتی و خرده‌فروشی‌های آنلاین عرضه می‌شود. با ترکیب پودر شیرین بیان با یک ژل پایه می‌توان پمادی موضعی ساخت که پوست را تمیز می‌کند. پودر شیرین بیان به‌ویژه در درمان اگزما و آکنه مفید است. می‌توانید پودر شیرین بیان را داخل کپسول‌های گیاهی بریزید و این کپسول‌ها را به‌صورت خوراکی مصرف کنید. به گفته‌ی سازمان بهداشت جهانی (WHO) میزان توصیه‌شده‌ی مصرف ریشه‌ی شیرین بیان کمتر از 75 میلی‌گرم در روز است.

 


برای مطالعه ادامه مطلب کلیک کنید....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۴۶:۲۴ توسط:پریسا موضوع: نظرات (0)

مضرات لیموترش

اضافه کردن آب لیمو به آبی که می نوشید میتواند یک نوشیدنی جدید و متنوع باشد.آب لیمو بدلیل اینکه فواید زیادی دارد توسط کارشناسان و افراد مشهور توصیه میشود. ازجمله این فواید عبارتند از جلوگیری از کم آبی بدن، کمک به هضم و کمک به کاهش وزن. در این مطلب موارد خطرناکی که با نوشیدن بیش از حد آب لیمو برای فرد ایجاد میشود را آورده ایم که حاصل جدیدترین تحقیقات چندین مجله معتبر در دنیاست.

خراب شدن دندان ها


اگرچه مصرف به اندازه ی لیموترش در روز بیضرر بنظر میرسد، اما این میتواند به دندانهای سفید شما صدمه بزند. انجمن دندانپزشکی آمریکا هشدار میدهد که از آنجاییکه لیموترش بسیاراسیدی است، تماس مکرر میتواند موجب فرسایش مینای دندان شود.

اگر نمیدانید که مینای دندان فرسوده چه حالتی ایجاد میکند، تصور کنید که دندانها به رنگ زرد است و وقتی با زبان دندانها را احساس میکنید، بسیار زبر و خشن هستند.اگر قانع نشدید، حداقل سعی کنید که مقدار خوردن لیمو را کم کنید تا میزان اسیدیته در تماس با دندان کاهش یابد.

حتما بخوانید: عادت های بدی که دندان هایتان را در کوتاهترین زمان نابود می کنند

ناراحتی معده

مصرف بیش از اندازه ی هر چیزی میتواند مضر باشد حتی لیموترش. درحالیکه آب لیمو حاوی فواید زیادی برای سلامتی است، مصرف بیش ازحد آن میتواند عوارض جانبی خطرناکی برای سلامتی داشته باشد از جمله بدتر شدن زخم معده و توسعه ی بیشتر ریفلاکس گاستروازوفاژیال (GERD) است.

ریفلاکس گاستروازوفاژیال (که در میان مردم به ترش کردن شناخته میشود) با غذاهای اسیدی مانند لیموترش بدتر میشود و میتواند موجب سوزش معده، حالت تهوع و استفراغ گردد.

پوست لیمو میزبانی برای ارگانیسم های نامطلوب است

محققان مطالعه ای در سال 2007 در مجله ی سلامت محیط زیست انجام دادند و از بیش از 21 رستوران پوست و مغز لیموترش را مورد آزمایش نشان دادند. در نتیجه آنها دریافتند که نزدیک 70 درصد لیموها حاوی ارگانیسم هایی مانند E. Coli بودند که میتواند موجب استفراغ و اسهال شود. برای جلوگیری از این میکروبها، بجای اینکه یک تکه لیمو را در کنار لیوان بگذارید، آن را در نوشیدنی تان بچکانید.

استفاده از شربت آب لیموی غلیظ موجب پوسیدگی میشود


خوردن شیرینی و آب نبات تنها دلیل پوسیدگی دندان نیست. برطبق گفته ی Healthline، پوسیدگی ها نتیجه ی آسیب باکتری هایی ست که قند موجود در غذا را هضم میکند و اسید تولید میکنند. اگرچه آب لیمو به تنهایی موجب پوسیدگی نمیشود اما اگر آنها را با شیرین کننده هایی مانند شکر شیرین کنید یا بجای لیموی تازه از شربت آبلیمو استفاده کنید، این موجب ایجاد مشکلات برای دندانهایتان میشود.

بدتر شدن زخم های دهان

هیچ چیز بدتر از سوزش دردناک زخم تازه در دهان نیست. درحالیکه بیشتر زخم های دهان طی یک یا دو هفته ناپدید میشوند، برخی از آنها طولانی میشوند و موجب درد و ناراحتی در آن قسمت میشوند. اگر باوجود داشتن زخم دهان لیموترش بخورید، بدون آنکه خودتان متوجه شوید، موجب بدتر شدن آن میشود. طبق گزارش انجمن دندانپزشکی آمریکا، آب لیموترش میتواند به دهان بیشتر از دندانها آسیب بزند و زخم های دهان را بدتر کند و موجب تشدید و حساس شدن بیشتر آنها شود. اگر زخم دهان دارید این مطلب را بخوانید!

عوارض احتمالی دیگر لیموترش:
میتواند موجب حالت تهوع و استفراغ شود.
میتواند موجب تکرر ادرار شود.
باعث ایجاد مقدار زیاد آهن در خون میشود.
موجب افزایش خطر ابتلا به میگرن در افراد میشود.
میتواند موجب آفتاب سوختگی شود.

 


برای مطالعه ادامه مطلب کلیک کنید....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۴۶:۲۳ توسط:پریسا موضوع: نظرات (0)

خواص و مضرات اصلی و شگفت آور عسل

عسل میتواند در طول تولید، جمع آوری و پردازش توسط میکروبهای گیاهان، زنبورها و گردوغبار آلوده شود. خوشبختانه عسل ویژگی هایی دارد که از زنده ماندن و تولید مجدد این میکروبها جلوگیری میکند. بااینحال برخی باکتری هایی که اسپور تولید میکنند مانند آنهایی که بوتولیسم تولید میکنند، میتوانند زنده بمانند. به همین دلیل است که گاهی اوقات در نوزادانی که به آنها عسل داده میشود، بوتولیسم دیده میشود. برخی کارشناسان همچنین توصیه میکنند از عسلهای آنتی باکتریال (برای مثال Medihoney) استفاده شود تا عاری از عوامل میکروبی باشد. برخی کارشناسان پیشنهاد میکنند که این نوع عسل باید از کندوهای عاری از میکروبها جمع آوری شوند که عاری از میکروبها هستند و بوسیله ی آنتی بیوتیکها درمان نشده باشند؛ از طرفی باید از شهدگیاهانی باشد که درمعرض آفت کشها قرار نگرفته اند.


عسل برای سرفه، دیابت، کلسترول بالا، آسم و تب یونجه استفاده میشود. این همچنین برای درمان اسهال، زخم های دهان ناشی از درمان سرطان و زخم معده ناشی از عفونت باکتری هلیکوباکترپیلوری استفاده میشود. عسل همچنین بعنوان منبعی از کربوهیدرات در طول ورزشهای طاقت فرسا در افرادیکه سوء تغذیه دارند استفاده میشود. عسل همچنین برای تسکین جراحات ناشی از برداشتن لوزه ها مورد استفاده قرار میگیرد.

برخی افراد عسل را برای درمان جراحات، سوختگی ها، زخم پای دیابتی، قانقاریا و درمان آب مروارید یا قرمزی قرنیه در افرادیکه با ویروس هرپس آلوده شده اند، مستقیما برروی پوست قرار میدهند. همچنین عسل را برای درمان آفتاب سوختگی، جلوگیری از عفونتها و جلوگیری از گسترش سلولهای سرطانی پس از برداشتن تومور، روی پوست قرار میدهند. عسل برای درمان زخم های دهانی که در طول درمان سرطان ایجاد میشود و جلوگیری از عفونتهای لثه در دهان میگذارند و سپس قورت میدهند. عسل برای کاهش خارش پوست، درمان ضایعات پوستی ایجاد شده توسط یک ارگانیسم بنام لیشمانیا، هموروئید و عفونتهای هرپس برروی پوست قرار میدهند.

استفاده ی موضعی از عسل سابقه ی طولانی دارد. در حقیقت بعنوان یکی از قدیمی ترین مرهم های زخم شناخته میشود. عسل توسط پزشکان یونان باستان برای درمان آفتاب سوختگی و زخم های عفونی مورد استفاده قرار میگرفت. خواص شفادهنده ی عسل در کتابهای مقدس مانند تورات و قران نیز آمده است.

عسل بعنوان یک اسپری بینی درتب یونجه مورد استفاده قرار میگیرد.
عسل در ناحیه ی واژن برای بهبود باروری استفاده میشود.
در غذاها از عسل بعنوان شیرین کننده استفاده میشود.
عسل بعنوان خوشبوکننده و مرطوب کننده در صابونها و لوازم آرایشی استفاده میشود.
نحوه عملکرد عسل چیست؟


برخی ترکیبات شیمیایی موجود در عسل ممکن است موجب کشته شدن نوع خاصی از باکتری ها و قارچها شوند. وقتی روی پوست قرار میگیرد میتواند بعنوان مانعی برای رسیدن رطوبت به پوست استفاده شود. همچنین ممکن است عسل حاوی مواد مغذی وترکیبات شیمیایی دیگری باشد که به بهبود زخم ها سرعت ببخشد.

استفاده و اثربخشی
سوختگی ها: قرار دادن عسل بصورت مستقیم روی پوست بنظر میرسد که موجب بهبودی شود. بهترین روش درمان جای سوختگی ها را از اینجا بخوانید!

سرفه: مصرف مقدار کمی عسل در موقع خواب بنظر میرسد که موجب کاهش تعداد سرفه ها در کودکان 2 ساله و بالاتر شود. برخی محققان فکر میکنند که مزه ی شیرین عسل موجب ترشح بزاق میشود؛ که این موجب مرطوب شدن راههای هوایی و آرام شدن سرفه میشود.

دیابت: برخی شواهد نشان میدهد که مصرف روزانه عسل میتواند موجب کاهش قندخون، سطح کلسترول و وزن در افراد دیابتی شود. اگر دیابت دارید این مطلب را بخوانید!

زخم های دهان ناشی از اشعه درمانی (موکوزیت دهانی): نتایج مطالعات بالینی حاکی از آن است که عسل ریسک توسعه ی زخم های دهانی ناشی از اشعه درمانی را کاهش میدهد. دیگر تحقیقات نشان میدهد که مصرف 20 میلی لیتر عسل یا استفاده از گازعسل میتواند موجب کاهش شدت زخم های دهان، درد در هنگام بلع و کاهش وزن ناشی از اشعه درمانی برای سرطان سر و گردن شود.

 


برای مطالعه ادامه مطلب کلیک کنید....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۴۶:۲۲ توسط:پریسا موضوع: نظرات (0)

جدیدترین روش درمان ریش کوسه (کم پشت)

فرایند تبدیل موهای کرکی به موی نهایی در حدود سن 20 سالگی اتفاق می افتد. در برخی افراد این تغییر حتی در حدود سن 30 سالگی اتفاق می افتد. اما برای بیشتر افراد، این رشد در یک زمان اتفاق نمی افتد. موهای آنها بطور متفاوتی رشد و رفتار میکنند. ممکن است در این افراد طاسی های نقطه ای برروی ریشهایشان بوجود بیاید. این بخاطر یک یا دو دلیل زیر است:

موهای کرکی توسعه نیافته: موهای کرکی بسیار نازک هستند. آنها ایستاده هستند و نازک بنظر میرسند. در بیشتر مواقع نگران آنها نباشید در ادامه به درمانی برای این موها اشاره خواهیم کرد، اما هنگامیکه این موها به موهای نهایی بالغ تبدیل شوند، این نقطه های خالی پر بنظر میرسند و ازبین خواهند رفت.

آلوپسی آره آتا (Alopecia Areata): یا طاسی منطقه ای، نوعی نادر از آلوپسی (ریزش مو) است که حدود 2% از جمعیت از آن رنج میبرند. اگرچه این نوع طاسی معمولا روی سر اتفاق می افتد. این آلوپسی که حالت سکه ای گرد دارد در هرجایی از بدن از جمله ریش میتواند اتفاق بیفتد. برخی افراد در قسمتهایی از ریشهایشان طاسی نقطه ای دائمی دارند، بصورتی که هیچگاه هیچ مویی حتی موهای کرکی در آن قسمت وجود نداشته است. برخی از این طاسی های نقطه ای بطور خودبه خود و بدون هیچ درمانی دوباره رشد میکنند و از بین میروند.

اما احتمال سوم این است که مشکل از ژنتیک فرد باشد. ممکن است والدین شما ژنهایی که مربوط به داشتن ریشهای پرپشت و زیبااست را به شما منتقل نکرده باشد. آنها زیاد نیستند و نمیتوان راه حل خاصی برای مقابله با این ژنها ارائه کرد.


بهترین روشهای درمان طاسی نقطه ای ریش
1-ویتامین های ریش
بله شما میتوانید برای پرپشتی ریشهای صورت از ویتامینهای ریش استفاده کنید. محصولاتی مانند VitaBeard ادعا میکنند که میتوانند بااستفاده از ویتامینهای طبیعی، ضخامت ریشها را افزایش دهند. همه ی آنها حاوی برخی از انواع بیوتین هستند. گفته میشود که بیوتین یا عضوی از خانواده ی ویتامین B، یک ویتامین ضروری ست که با رشد مو ارتباط دارد. بطورخاص، مطالعه ای برروی موهای نازک و مقدار بیوتین در بدن افراد انجام شد. یافته ها نشان داد که بین کمبود بیوتین در بدن و ریزش مو ارتباط وجود دارد.

بیوتین یک ویتامین مصنوعی نیست. این بصورت طبیعی در غذاهای غنی از پروتئین یافت میشود. رژیم غذایی افراد گیاه خوار معمولا حاوی غذاهایی که بصورت طبیعی بیوتین دارند نیست. مرغ و گوشت گاو حاوی مقادیرمعمول توصیه شده ی بیوتین برای مصرف روزانه هستند.

اگرمیخواهید ریشهای پرپشتی داشته باشید، توصیه میکنیم که قبل از امتحان روشهای دیگر ذکر شده در زیر، رژیم غذاییتان را تغییر دهید تا میزان پروتئین بیشتری به بدنتان برسد.ریشهای کم پشت بیشتر بدلیل کمبود بیوتین در رژیم غذایی است. ما نمیگوییم که این یک درمان موثر برای همه ی افراد است اما استرس هم میتواند موجب ریزش قابل توجه مو در کل بدن شود. یک شیوه ی زندگی سالم، بهترین روش برای ارزیابی ریزش ریش میباشد.

2- ماینوکسیدیل (Minoxidil)
اگر جزء افرادی باشید که تحقیقی درمورد ریزش مو و طاسی نقطه ای ریش داشته اید، احتمالا این ترکیب را میشناسید. ماینوکسیدیل قطعا بعنوان یکی از بهترین ترکیبات شیمیایی برای درمان ریزش مو است. در اینجا چیزهایی ست که شما باید درمورد این دارو بدانید. بهترین ماینوکسیدیل اصلی را می توانید از اینجا خرید کنید!

تایید شده ی سازمان غذا و دارو: اگر میخواهید دارویی را مصرف کنید که تابحال امتحان نشده است، کاملا به خودتان بستگی دارد بسیاری از افراد این نکته برایشان مهم است. وقتی سازمان غذادارو برای درمان بیماری هایی، برخی داروها و مواد شیمیایی را تایید میکند، مصرف آن دارو قابل اعتماد خواهد بود. اگر آنها ماینوکسیدیل را بعنوان دارویی برای ریزش مو تایید کرده اند، بدین دلیل است که دانشمندانی بسیار هوشمندانه روی این دارو کار کرده اند و آن را پذیرفته اند.

مواد تشکیل دهنده ی فعال: ماینوکسیدیل اولین بار برای پایین آوردن فشارخون مورد بررسی قرار گرفت؛ اما وقتی محققان دریافتند که بیماران، افزایش رشد مو در بدنشان را تجربه کردند، آنها شروع به بررسی دارو به این منظور کردند. هنگام استفاده از محصول 2-5 درصد ماینوکسیدیل و اضافه کردن یک حامل به مخلوط، روگین (Rogaine) بدست آمد که این درحال حاضر یکی از فرمولهای رشد مجددمو در بازار است.

برای مطالعه ادامه مطلب کلیک کنید....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۴۶:۲۱ توسط:پریسا موضوع: نظرات (0)