pariisaB pariisaB .

pariisaB

تبادل و افزايش بازديد رايگان سيستماتيك

تبادل و افزايش بازديد رايگان در سامانه شيك رنك

 

با ارسال بازديد به روشهاي گوناگون و استاندارد موجود به گونه اي كه در بهبود رتبه سايت شما تاثير شگرفي خواهد داشت و همچنين كسب امتياز به ازاي بازديد از سايت ها مي باشد به گونه اي كه در ازاي بارگذاري سايت ديگر كاربران با توجه به زمان تعريف شده، ميتوانيد به صورت 24 ساعته كسب امتياز كنيد و امتياز كسب شده را به سايت خود اختصاص داده تا سايت شما براي ديگر كاربران نمايش داده شود.

 

براي ثبت نام با كليك روي لينك زير تمامي فيلدهارو پر كنيد و وارد پنل كاربري خود شويد.
https://www.chicrank.com/register.php

 

در اين سامانه به دو روش ميتونيد بازديد سايت خود را افزايش بديد .

1- به تعداد دلخواه براي سايت خود بازديد خريداري كنيد

2- با كسب امتياز رايگان بازديد به سايت خود اختصاص دهيد، براي اين كار از قسمت منوي مديريت بخش دريافت امتياز و بازديد شروع كسب امتياز و درآمد خدماتي رو بزنيد


در اين سيستم نيازي به فعاليت خاصي نيست و فقط كافيست روزانه به پنل كاربري خود مراجعه كرده و با كليك بر روي شروع كسب امتياز، اقدام به كسب امتياز نمائيد و در نهايت به تعداد امتياز هايتان بازديد سايتتان را افزايش دهيد.

در حال حاضر اين سامانه با توجه به سيستم هاي موجود در اينترنت، بهترين روش افزايش بازديد و بهيود رتبه الكسا خواهد بود، نه مزاحمتي براي سايت يا وبلاگ شما خواهد بود كه پاپ آپي باز شود و نه كدي را بايد در وب سايت خود قرار دهيد! هم ميتوانيد بازديد كنيد و بازديد بگيريد هم ميتوانيد با كمترين هزينه ممكن بيشترين بازديد را خريداري كنيد و سيستم براي شما بازديد ارسال خواهد كرد.


از اين سامانه براي افزايش بازديد وبلاگ، سايت يا فروشگاه هاي خودتون مي توانيد استفاده كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۴۱:۳۱ توسط:پريسا موضوع: نظرات (0)

افزايش كيفيت مطالعه درسي

بخش ۱: چگونه به وضعيت يادگيري ايده آل خود برسيم؟
يادگيري يك تكنيك است كه منجر به ايجاد يك وضعيت رواني و فيزيولوژيكي توانمند و ماندگار مي شود. ممكن است شما توانسته باشيد تمام تكنيك ها و روش هاي يادگيري را بطور كامل در الگوهاي رفتاري خود بگنجانيد، اما اگر انرژي و آگاهي كافي نداشته باشيد نمي توانيد به نتيجه دلخواهتان برسيد:

۱-سلول هاي سالم
بيولوژي شما از ميلياردها سلول تشكيل شده است كه به صورت مشترك با هم كار مي كنند تا سلامت شما را تضمين كنند. اما، ما مي توانيم با عادات غذايي نادرست، سلول هاي مورد نياز براي دستيابي به اوج يادگيري را از بين ببريم. براي اينكه بتوانيد انرژي لازم را به بيولوژي سلولي خود برگردانيد، بايد مقدار زيادي آب، گلوكز، اكسيژن (از طريق تمرين هاي تنفس عميق) و مواد مغذي مورد نياز مانند آمينوها و اسيدهاي چرب را كه سلولهاي شما را حفظ مي كنند، مصرف كنيد.

۲-فيزيولوژي سالم
گرچه يادگيري عمدتاً يك فعاليت بسيار كم تحرك است، اما با سلامتي فيزيولوژيكي ارتباط دارد. با انجام فعاليت هاي بدني، خوردن غذاهاي غني از انرژي (ميوه و سبزيجات) و دوره هاي تمدد اعصاب، مي توانيد توانايي يادگيري خود را به طرز چشمگيري تقويت كنيد و پتانسيل خود را به حداكثر برسانيد.

علاوه بر اين، محيط يادگيري ما نيز تأثير زيادي بر بهزيستي جسمي مان دارد. محيط يادگيري شما بايد پاسخگوي نيازهاي يادگيريتان باشد و هواي تازه، نورپردازي و راحتي در اختيار تان قرار دهد.

در نهايت، بايد بتوانيد الگوهاي خواب و چرخه هاي انرژي كه در طول روز داريد را شناسايي كنيد. يادگيري خود را مطابق با اين افت و خيز هاي چرخه هاي انرژي خود برنامه ريزي كنيد و به يادگيري خود سرعت ببخشيد.

۳-روان سالم
روانشناسي شامل تقويت ذهن شما به روش هايي است كه باعث افزايش و تسريع پتانسيل يادگيري شما مي شود. اين امر از چند طريق قابل دستيابي است. اول اينكه براي يادگيري خود اهداف مشخصي در نظر بگيريد اين اهداف شما را در مقابل چالش هايي كه ممكن است با آنها روبرو شويد مورد پشتيباني قرار داده و به ادامه مسير دعوت مي كنند.

دوم اينكه، يك نگرش ذهني مثبت اتخاذ كنيد كه به شما كمك مي كند روي راه حل هاي مشكلات متمركز شويد.

و در نهايت اينكه، درست همانطور كه به منظور حفظ تناسب اندام خود روزانه ورزش مي كنيد، توانايي و تمركز ذهنيتان نيز در طول روز نياز به تمرين دارد- ژيمناستيك و تناسب اندام مغز. منظورم اين است كه مغز خود را با يافتن راه حل براي مشكلات، تفكر خلاق، به خاطر سپردن اعداد و عبارات و به طور كلي با هر چيزي كه باعث تحريك آن مي شود، به چالش بكشيد.

به ياد داشته باشيد دقيقاً مانند بدن، مغز نيز به طور روزانه به دوره هاي استراحت احتياج دارد. براي كسب اطلاعات در اين مورد به منابع آنلاين براي آموزش مغز مراجعه كنيد.

بخش ۲: فرآيند يادگيري پنج مرحله اي
مراحل و دستورالعمل هاي ساده اي وجود دارند كه مي توان از آنها براي كمك به سازماندهي و مديريت كل فرآيند يادگيري استفاده كرد. البته لطفا در نظر داشته باشيد كه روش هاي بيان شده در اين مقاله صرفا يكي از روش هاي انجام اين روند هستند. چند پيشنهاد براي تقويت روند يادگيري:

مرحله ۱: شناسايي
اولين قدم شما هميشه يافتن و شناسايي مطالب يادگيري (كتاب، مقاله، وب سايت و غيره) است كه براي استخراج محتوا به آنها نياز خواهيد داشت. براي اينكه در طول فرآيند يادگيري موثر و كارآمد باشيد، حتماً قبل از پرداختن به مرحله بعدي، تمام مطالب مطالعه خود را آماده كنيد.

 


براي مطالعه ادامه مطلب كليك كنيد....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۲۲:۴۰ توسط:پريسا موضوع: نظرات (0)

چرا و چگونه كتاب بخوانيم؟

راهنماي كلاسيك امروز ما به شما ياد مي دهد كه چطور سريع تر، عميق تر و موثرتر از هميشه كتاب بخوانيد. اين راهنما توسط متفكران و فيلسوفاني مثل آدلر (Adler) و ون دورن (van Doren) تاييد شده است. اگر شما هم يكي از موارد زير هستيد مطلب امروز ما كاملا برايتان ايده آل و مناسب است:

اگر سرعت خواندنتان خيلي كند است يا در خواندن كتاب مشكل داريد
اگر سرتان شلوغ است و دلتان مي خواهد از كتاب خواندنتان نهايت استفاده را ببريد
اگر فكر مي كنيد كه كتاب خوان خوبي هستيد
دكتر سئوس جمله اي دارد كه مي گويد: “هر چه بيشتر بخوانيد چيزهاي بيشتري ياد مي گيريد و هر چه بيشتر ياد بگيريد عملكرد بهتري خواهيد داشت”.

به احتمال زياد الان پيش خودتان فكر مي كنيد: “من تمام زندگي ام در حال خواندن بوده ام. من بلدم كه چطور بايد كتاب بخوانم.” خب، واقعيت اين است كه اين فكر شما تا حد زيادي درست است. وقتي مي توانيد اين مطلب را بخوانيد پس بديهي است كه مي توانيد بخوانيد. حتي ممكن است بتوانيد خيلي سريع بخوانيد؛ اما خب اين مورد درباره همه صدق نمي كند و احتمال اينكه شما هم جزو اين دسته باشيد كم است.

حتما بخوانيد: بهترين روش يادگيري و افزايش كيفيت مطالعه درسي (۵ گام ضروري)

متاسفانه درست مثل ۹۰% افراد كه فكر مي كنند مهارت خواندنشان بالاتر از حد متوسط است، شما هم ممكن است از خطاهايي كه در اين زمينه داريد غافل باشيد. نكته ديگر اين است حتي اگر بدانيد كه هنوز جاي پيشرفت داريد ممكن است هيچ تصوري از اينكه دقيقا بايد چطور شروع كنيد نداشته باشيد.

چطور كتاب بخوانيم؟
كتاب خواندن معمولا به سه دليل انجام مي شود:

سرگرمي: براي استراحت، شنيدن يك داستان يا فقط براي گذران وقت
اطلاعات: براي بدست آوردن حقايق و آشنايي بيشتر با جهان
درك: براي گسترش بينش و ديدن جهان از زواياي متفاوت
از بين اين سه مورد، كتاب خواندن براي افزايش درك و فهم از جهان پيرامون از همه سخت تر است و تمركز راهنماي ما هم روي اين مورد است. چرا؟ چون اصولا شناخت كار سختيست. اين شناخت با خواندن كتاب هايي كه فراتر از ما هستند شروع مي شود. سپس اين كتاب ها ما را به سمت آگاهي از حقايق جديد و گاه ناراحت كننده سوق مي دهند و در نهايت با اتخاذ يك ديدگاه كاملا جديد كارمان به پايان مي رسد.

براي اينكه فاصله خودتان با نويسنده كتاب را به حداقل برسانيد اول از همه بايد به چهار سوال زير با اطمينان پاسخ بدهيد:

موضوع كلي اين كتاب چيست؟
جزئيات كتاب در مورد چيست و چطور گفته مي شود؟
آيا اين كتاب به طور كلي يا جزئي درست و صحيح است؟
آيا مطالب اين كتاب براي من مهمند؟
چطور مي توانيم به اين سوالات جواب بدهيم؟ حقيقت اين است كه خيلي از ما فكر مي كنيم كتاب خواندن عملي منفعل است؛ اما راز خواندن خوب و موثر اين است كه كتاب خواندن را يك تعامل دو طرف بدانيم. كار نويسنده پرت كردن نظرياتش به سمت شما و هدف شما گرفتن آنهاست. در واقع موفقيت يك كتاب بستگي به نقش شما دارد.

حتما بخوانيد: هوشمندانه مطالعه كنيد نه زياد: بهترين روشهاي مطالعه طبق تحقيقات جديد

هر چه خواندن شما پوياتر و موثرتر باشد توانايي كتاب خواندنتان بهتر مي شود. و هر چه اين توانايي بهتر شود شما هم بهتر مي توانيد به سوالات بالا پاسخ بدهيد و هر چه بهتر به اين سوالات جواب بدهيد احتمال اينكه ديدگاه جديدتر و شگرف تري به دنيا پيدا كنيد نيز بيشتر مي شود.

چهار سطح خواندن
حالا سوال اينجاست كه چطور خواندنمان را بهتر كنيم؟ خواندن پويا و فعال به معناي تسلط بر ۴ سطح از توانايي خواندن است. اين چهار سطح عبارتند از:

خواندن مقدماتي: تبديل نمادها به اطلاعات.
خواندن بررسي وار: گرفتن بيشترين نتيجه از خواندن يك كتاب در يك زمان معين
خواندن تحليلي: خواندن جامع و كامل براي درك مفاهيم
خواندن تلفيقي: كاوش يك موضوع از طريق خواندن مختصر و گسترده متن
حالا بياييد با هم درباره ۳ نكته كلي مربوط به خواندن پويا و فعال صحبت كنيم و سپس هر كدام از اين سطوح را به نوبه خود بررسي كنيم.

براي مطالعه ادامه مطلب كليك كنيد....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۲۲:۲۲ توسط:پريسا موضوع: نظرات (0)

14 ويژگي افراد باهوش

۱ -آيا آدم بي قراري هستيد؟
كساني كه تمايل به فعاليت هاي شناختي ندارند، به سرعت از هر چيزي خسته مي شوند، و هر از گاهي بايد خود را با يك فعاليت جسمي مشغول كنند. در عين حال، اين افراد حتي وقتي مجبورند در يك مكان بنشينند، با وجود جو پر سر و صداي اطراف مي توانند در تفكر فرو بروند و حوصله شان سر نمي رود. بنابراين افراد غير عقلايي بيشتر تمايل به فعاليت هاي فيزيكي دارند و زود حوصله شان سر مي رود، در حالي كه افراد باهوش تمايل دارند از فعاليت هاي فيزيكي غير ضروري اجتناب كنند.

۲ -افراد باهوش دير مي خوابند و دير بيدار مي شوند.
اين مورد بر اساس كار علمي نيست، بلكه فرضيه اي است كه نتايج يك تحقيق از آن حمايت كرده است.

۳ -افراد باهوش اغلب لاغر هستند.
اين امر با عوامل مختلفي توضيح داده مي شود. مثلا اعتقاد بر اين است افرادي كه چاق نيستند از نظر جسمي سالم تر هستند و مي توانند خود را وقف فعاليت هاي فكري بيشتري كنند. يا مثلا گفته مي شود زندگي در شهر، والدين ثروتمند و تحصيل كرده كمك مي كنند كه كودك در آينده باهوش تر شود. از طرف ديگر، بچه هاي خانواده هاي فقير كه والدين چاق و بي سواد دارند بيشتر احتمال دارد در بزرگسالي ضريب هوشي كم تري داشته باشند.

۴ -سيگار نمي كشند.
تحقيقي روي ۲۰۰۰۰ نفر انجام شده است كه همبستگي بين ميزان هوش و تمايل به سيگار كشيدن را سنجيده است. رابطه ي بين ضريب هوشي و تعداد سيگارهايي كه در روز استعمال مي شود كاملا مشخص شده است. ضريب هوشي كساني كه در روز بيش از يك پاكت سيگار مي كشيدند به طور متوسط ۹۰ بود.

ضريب هوشي كساني كه در روز كم تر از يك پاكت سيگار ميك شيدند به طور متوسط ۹۴ بود و ضريب هوشي كساني كه هرگز سيگار نمي كشيدند به طور متوسط ۱۰۱ بود. يعني تفاوت ضريب هوشي كساني كه سيگار نمي كشيدند و كساني كه زياد سيگار مي كشيدند ۱۲ درصد بود.

۵ -فرزندان ارشد خانواده باهوش تر هستند.
تحقيقات زيادي نشان داده اند كه فرزند اول خانواده باهوش ترين فرزند ، فرزند دوم با ضريب هوشي پايين تر، و فرزند آخر كم هوش ترين فرزند است. دليل اين موضوع بررسي شده است اما نقطه نظر مشتركي در مورد آن وجود ندارد. شايد دليل آن به نوعي مربوط به سن والدين، سلامت آن ها در حين لقاح و وضع حمل، دوره ي حاملگي و توازن هورموني مادر باشد، اما همه ي اين ها فرضيه هستند و بايد بررسي شوند.

تحقيق ديگري نشان داده است كه ضريب هوشي فرزند اول ۱۰۳، فرزند دوم ۱۰۰ و فرزند سوم ۹۹ بود.

۶ -افراد باهوش در زمان نوزادي از شير مادر تغذيه كرده اند.
تحقيقي روي ۳۰۰۰ كودك اين موضوع را نشان داد. بايد متذكر شد كه نتايج تست ضريب هوشي نشان داد بچه هاي تغذيه شده با شير مادر نسبت به بچه هايي كه با شير مادر تغذيه نشده بودند تا ۷ نمره ضريب هوشي بالاتري داشتند.

۷ – بچه هاي باهوش، كلاس هاي موسيقي مي گذرانند.

تحقيقات نشان داده اند كساني كه در دوران كودكي كلاس هاي موسيقي مي گذرانند در دوران بزرگسالي هوش بالاتري دارند. تحقيقي ديگر نشان داده است كه بچه هاي شش ساله اي كه ۹ ماه كلاس موسيقي گذرانده اند، افزايش قابل توجه ضريب هوشي را نشان داده اند . تحقيق ديگري نشان داد بچه هاي ۴ تا ۶ ساله اي كه فقط يك ماه موسيقي كار كرده بودند، پيشرفت چشمگيري در هوش كلامي نشان دادند.

جالب است كه بچه هاي باهوش تر بيشتر به موسيقي علاقه نشان داده بودند. يعني حتي اگر شما به هر دليلي در دوران كودكي نتوانسته ايد كلاس موسيقي را بگذرانيد ، اما به آن علاقه داشتيد، اين مي تواند دليلي باشد بر اين كه شما نسبت به همسالانتان باهوش تر بوديد و در دوران بزرگسالي باهوش تر شديد.

۸ -افراد باهوش گربه را بيشتر از سگ دوست دارند.
تحقيقي نشان داد بيشتر كساني كه سطح بالايي از توانايي شناختي را نشان داده بودند به گربه علاقه داشتند . ” افراد گربه دوست ” درون گراتر، خود راي و روشنفكرتر بودند . اين محققان معتقدند افرادي كه گرايش به روشنفكري دارند، كه معمولا افراد باهوشي هستند، به خاطر ويژگي هاي شخصي شان گربه را انتخاب مي كنند نه سگ.

۹ -افراد باهوش از تنهايي لذت مي برند.
محققان ده سال تلاش كرده اند تا رابطه ي بين هوش و اجتماعي شدن را بفهمند. وقت گذراندن با دوستان ميزان رضايت از زندگي را بالا مي برد، اما به نسبتي كه هوش بالا مي رود، به همان نسبت اين رضايتمندي كم مي شود. بنابراين اگر آدم درون گرايي هستيد، ممكن است دليل آن هوش بالاي شما باشد.

۱۰ -گرايش به نگراني، يكي از علائم هوش است.
دانشمندان نشان داده اند كه بين هوش بالا و تمايل به نگراني ، همبستگي وجود دارد. عقيده بر اين است كه نگراني درباره شرايطي ممكن است به طور بالقوه خطري براي شخص ايجاد كند، به نياكان ما كمك كرد تا در فرايند تكامل بقاي خود را حفظ كنند، و اين ويژگي مهارتي شد كه انسان متفكر با آن توانست بر طبيعت غالب شود.

بنابراين افراد باهوش تمايل دارند تا مدل هايي از شرايط خطرناك احتمالي را بسازند و آن ها را براي همه ي اتفاقات زندگي به كار ببرند و گاهي اوقات اين كار را به صورت افراطي براي مسائل كوچك هم انجام مي دهند. آن ها به طور غريزي ياد گرفته اند اين كار را انجام دهند.

 

براي مطالعه ادامه مطلب كليك كنيد....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۲۲:۱۴ توسط:پريسا موضوع: نظرات (0)

بهترين روشهاي مرور كردن مطالب مختلف

چرا بايد مطالب را مرور كنيم؟
بهترين زماني كه ما مي توانيم چيزهاي مختلف را به ياد بياوريم بلافاصله بعد از خواندن، شنيدن و يا تماشاي آنهاست؛ اما با گذشت زمان اين اطلاعات در ذهنمان كمرنگ و كمرنگ تر مي شوند.

براي همين است كه مرور مرتب اطلاعات و مطالب بسيار مهم است. اين كار به ما امكان مي دهد تا مطالب و مهارت هاي جديد را از حافظه كوتاه مدتمان به حافظه بلند مدت منتقل كنيم و بعد آنها را در اين قسمت نگه داريم. هر چه اطلاعات و مطالبي كه ياد مي گيريم پيچيده تر و سخت تر باشند براي به خاطر سپردنشان هم تلاش بيشتري بايد بكنيم.

توجه داشته باشيد كه: مرور اطلاعات مرحله آخر فرايند SQ3R ( مخفف بررسي، سوال كردن، خواندن، به خاطر آوردن و مرور كردن) است. اين مراحل روشي قدرتمند براي به خاطر سپردن جزئيات كليدي و براي درگير شدن در اطلاعات به شكل كارآمدتر و موثرتر است.

روش هاي مرور مطالب چيست؟
روش ها يا استراتژي هاي مرور مطالب تكنيك هايي هستند كه براي استفاده مجدد و يا بخاطر آوردن اطلاعاتي قبلا ياد گرفته ايم به كار گرفته مي شوند، به گونه اي كه اين اطلاعات را در ذهن تازه نگه دارند. اين تكنيك ها به ويژه وقتي در حال يادگيري مطالب جديد براي يك هدف خاص مثل شركت در امتحان يا ارزيابي خودتان هستيد بسيار ارزشمند هستند.

اين استراتژي ها مي توانند براي به ياد آوردن اطلاعات به طور كلي مفيد باشند؛ مثلا وقتي مي خواهيد نام افراد مختلف را به خاطر بسپاريد يا وقتي كه بايد سيستم يا فرآيند جديدي ياد بگيريد مي توانيد از اين راهكارها استفاده كنيد.

انتخاب هر يك از روش هاي مرور مطالب كه در بخش زير به آنها مي پردازيم به اهميت اطلاعات و مطالب و اينكه يادگيري آنها چقدر سخت است بستگي دارد. علاوه بر اين موقع انتخاب اين روش ها بايد مهارت ها و ترجيحات خودتان به عنوان يادگيرنده را هم در نظر بگيريد تا بتوانيد بهترين رويكرد را انتخاب كنيد.

چگونه به طور موثر مطالب را مرور كنيم؟
براي مرور و به ياد آوردن هرچه مؤثرتر اطلاعات و مطالب، از اين ۷ روش مفيد استفاده كنيد:

۱- مطالب را فورا مرور كنيد
به محض اينكه مطلب يا اطلاعات جديدي ياد گرفتيد چند دقيقه زمان براي مرور كردن آنها صرف كنيد. دوباره به مطالب نگاه كنيد و موارد جديد را به يادداشت هاي قبلي تان اضافه كنيد. علاوه بر اين مي توانيد هر نكته كليدي موجود در مطلب را با صداي بلند براي خودتان توضيح بدهيد.

اين مرور اوليه روش خوبيست براي اينكه مطمئن شويد كل مطلب را فهميده و درك كرده ايد. از طرف ديگر با اين كار ديگر لازم نيست دفعه بعد كه مطلب را مرور مي كنيد دوباره و دوباره آن را از اول بفهميد و زمان زيادي صرفش كنيد.

نكته: هنگام خواندن مطالب سعي كنيد فقط از يك استراتژي و روش خواندن استفاده كنيد تا روند خواندنتان كارآمدتر شود. اگر به تازگي خواندن يك فصل از يك كتاب تجاري را به پايان رسانده ايد، كمي براي مرور سرفصل هاي هر بخش كتاب و نتيجه گيري آنها وقت بگذاريد. اين كار به شما كمك مي كند تا چيزي كه ياد گرفته ايد را در ذهنتان ثابت كنيد.

 


براي مطالعه ادامه مطلب كليك كنيد....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۱۶:۰۵ توسط:پريسا موضوع: نظرات (0)

فوايد يادگيري چرتكه كدامند؟

در حالي كه اكثر ما با معناي اصطلاح چرتكه آشنا هستيم، بسياري افراد ممكن است از آن اطلاع دقيق نداشته باشند. چرتكه مي تواند به عنوان ابزار تقويت كننده مغز تعريف شود كه به اشخاص در درك بهتر رياضيات كمك مي كند. اكثر والدين ترجيح مي دهند چرتكه را در سنين كودكي به فرزندانشان آموزش دهند. چرتكه براي جمع، ضرب، تفريق و تقسيم مورد استفاده قرار مي گيرد. در اين مقاله مي خواهيم در مورد مزاياي يادگيري چرتكه و اينكه چگونه افراد مي توانند از آن به طور مؤثر در زندگي روزانه خود استفاده كنند، بحث كنيم.

فوايد علمي ثابت شده يادگيري چرتكه
مهارت هاي حركتي درشت را توسعه مي دهد: از آنجا كه اين وسيله شامل استفاده از دست ها و انگشت ها براي انتقال مهره ها است، به عنوان يك شبيه ساز عالي مغز عمل مي كند. چرتكه باعث افزايش كارايي مغز و همچنين شبيه سازي اندام هاي حسي مي شود.

مهارت هاي محاسبه را بهبود مي بخشد: براي بسياري، محاسبه ممكن است كار دشواري به نظر برسد. اما اگر چرتكه را بياموزيد، انجام انواع محاسبه برايتان به سادگي آب خوردن خواهد بود. چرتكه در تقويت مهارت هاي محاسبه موثر است و باعث مي شود فرد در محاسبات سريعتر عمل كند. اين را مي توان به عنوان يكي از بهترين مزاياي چرتكه در نظر گرفت.

به تقويت تمركز كمك مي كند: تمركز ضعيف را مي توان در سنين پايين اصلاح كرد. چرتكه به تقويت تمركز كمك مي كند.

توانايي حل مسئله را بهبود مي بخشد: انجام محاسبات ساده با چرتكه توانايي حل مسئله كودك را تقويت مي كند. با تمرين مي توان اين مهارت را فرا گرفت و سريع به پيشرفت رسيد.

قدرت حافظه را بهبود مي بخشد: كار روي چرتكه با مهره هايي كه بايد شمارش و به خاطر سپرده شوند به بهبود قدرت حافظه كمك مي كند. همچنين باعث افزايش قدرت يادداري (يادسپاري) در طولاني مدت مي شود.

خواب مغناطيسي: فوايد، عوارض و همه نكات مهم
استرس را كاهش مي دهد: چرتكه مي تواند برطرف كننده استرس باشد و به آزاد كردن استرس هاي غير ضروري كمك كند. شبيه سازي مغز مي تواند سطح اضطراب را آرام كند و به فرد كمك كند با چند بار استفاده از چرتكه عاري از استرس شود.

مهارت هاي تجسمي را بهبود مي بخشد: با استفاده از چرتكه مي توان توانايي انجام رياضيات ذهني را به طور قابل توجهي تقويت كرد. اين يكي از مزاياي چرتكه است كه باعث بهبود مهارت هاي تجسمي مي شود.

اصول يادگيري را بهبود مي بخشد: امروزه ثابت شده است كه اگر در حين آموزش از اشيا مرتبط استفاده شود كودك راحتتر مي تواند مطالب را در حافظه خود تثبيت كند. همين امر در انجام محاسبات با چرتكه صدق مي كند. چرتكه اصول را تقويت كرده و پايه و اساس يادگيري را قوي مي كند.

مزاياي ذكر شده تنها چند مورد از مزاياي بي شمار يادگيري چرتكه هستند. ما توصيه مي كنيم خودتان شخصا با يادگيري آن پي به مزاياي بي شمارش ببريد.

 


براي مطالعه ادامه مطلب كليك كنيد....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۱۶:۰۴ توسط:پريسا موضوع: نظرات (0)

روش درس خواندن

قسمت ۱ – چگونه مي توان براي موفقيت آماده شد
۱-برنامه ريزي كنيد
” به زودي اين كار را انجام خواهم داد” استراتژي مناسبي براي مطالعه كارآمد نيست. شما بايد در مورد برنامه ريزي جلسات مطالعه خود رويكرد جدي تري داشته باشيد.

در تقويم خود، زمان هايي را كه مي توانيد به مطالعه اختصاص دهيد، مشخص كنيد. شما بايد براي هر روز خود برنامه ريزي داشته باشيد، گاهي ممكن است لازم باشد بعضي از جلسات طولاني تر از سايرين باشند.

دروس سخت تر به زمان مطالعه بيشتري نياز دارند. بنابراين، بعضي از دروس نياز به توجه بيشتري خواهند داشت. در ازاي هر واحدي كه مي گذرانيد، يك يا سه ساعت مطالعه در هفته در نظر بگيريد. بهترين روش برنامه ريزي روزانه در اينجا

۲- با سرعت دلخواهتان مطالعه كنيد
آيا به سرعت مطالب را هضم مي كنيد، يا براي درك آنها به زمان بيشتري نياز داريد؟ شما بهتر از هر كس ديگري مي دانيد كه چه سرعتي براي شما مناسب تر است.

سرعت مطالعه درست (يا نادرست) وجود ندارد. بنابراين، سعي نكنيد با سرعت مطالعه ديگران مطابقت داشته باشيد. بهتر است از طريق آزمايش و خطا، آنچه براي شما مفيد است را پيدا كنيد. فقط بخاطر داشته باشيد كه مطالعه آهسته تر به اين معني است كه بايد وقت بيشتري را به انجام كارهاي مدرسه خود اختصاص دهيد. براي يادگيري سريع تندخواني اين مطلب ساده را بخوانيد

۳- استراحت كنيد
خستگي عملكرد شما را دچار اختلال مي كند. بدن شما به استراحت نياز دارد. خواب كافي براي بهبود عملكرد حافظه بسيار مهم است. اين يكي از دلايلي است كه اهميت برنامه ريزي براي مطالعه را نشان مي دهد: و باعث مي شود شب قبل از يك امتحان مهم را بيدار نمانيد. شما بايد شب قبل از امتحان هفت ساعت يا بيشتر بخوابيد.

در حين مطالعه چرت هاي ۱۵ تا ۲۰ دقيقه اي داشته باشيد. پس از بيدار شدن، چند تمرين كششي انجام دهيد تا بدن و مغزتان را براي كار آماده كنيد.

۴- تلفن همراه خود را خاموش كنيد
تلفن همراه بيشتر از هر چيز ديگري مي تواند منجر به حواس پرتي شود. اگر براي بررسي يك پيام به سراغ آن برويد، قبل از برگشتن به مطالعه بايد مغز خود را مجدداً متمركز كنيد.

قبل از شروع كار، دستگاه تلفن خود را خاموش كنيد يا آن را روي حالت سكوت قرار دهيد. همچنين مي توانيد اپليكيشن هايي را دانلود كنيد كه دسترسي شما به رسانه هاي اجتماعي را به طور موقت مسدود مي كنند. با اين حال بهترين راه اين است كه آن را خاموش كنيد.

 


براي مطالعه ادامه مطلب كليك كنيد....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۱۶:۰۳ توسط:پريسا موضوع: نظرات (0)

انواع بازي ها و سرگرمي هاي دبستاني

بازي در مدرسه
بازي در مدرسه اهميت زيادي دارد. اين مي تواند شامل هر فعاليتي در كلاس يا خارج از آن باشد يا يك فعاليت فكري محسوب شود. وقتي معلمان از بازي در برنامه درسي استفاده مي كنند و به كودكان اجازه مي دهند علايق خود را دنبال كنند، يادگيري بهتر انجام مي شود. هنگامي كه يادگيري با سرگرمي و بازي انجام شود، عميق تر خواهد بود و مطالب براي مدت طولاني تري در ذهن كودك باقي خواهد ماند.

آكادمي اطفال آمريكا در رابطه با اهميت بازي در ارتقاء رشد سالم كودك و حفظ رابطه ي والدين – فرزند (۲۰۰۷)، مي گويد:

بازي كودكان در محيط آموزشي لازم است. اين امر تضمين مي كند كه محيط مدرسه به رشد اجتماعي و عاطفي كودكان و همچنين رشد شناختي آنها توجه مي كند. بازي كردن به كودكان كمك مي كند تا با محيط مدرسه سازگار شوند و حتي باعث افزايش آمادگي يادگيري كودكان، رفتارهاي يادگيري و مهارت هاي حل مسئله آنها مي شود. يادگيري عاطفي اجتماعي به بهترين وجه با يادگيري آموزشي ادغام مي شود. بازي و زمان غيرقابل برنامه ريزي كه امكان تعامل همسالان را با يكديگر فراهم مي كند، مؤلفه هاي مهم يادگيري عاطفي اجتماعي هستند.

بازي در مدرسه از چهار راه به رشد و پيشرفت كودكان كمك مي كند.

فعاليت در كلاس
كودكان بيشتر اوقات، سرگرم و مشغول بازي كردن هستند. اما بيشتر آنها به مدرسه علاقه ي چنداني نشان نمي دهند چون مجبورند ساعات خيلي طولاني روي صندلي بنشينند و به همين دليل خسته مي شوند. در كلاس درس تحرك بدني زياد نيست. البته معلماني هستند كه با روشهاي بسيار جذابي تدريس مي كنند، اما باز هم ممكن است براي كودكان خسته كننده باشد.

در اين قسمت برخي از فعاليت هاي جالب و جذاب انرژي زا را براي دانش آموزان در كلاس درس بيان مي كنيم.

چه عواملي موجب حواس پرتي دانش آموزان سركلاس مي شود؟
دلايلي براي حواس پرتي و صحبت كردن دانش آموزان سركلاس وجود دارد. بسياري از دانش آموزان در زمان يادگيري تمركز ندارند. دلايل زيادي براي حواس پرتي دانش آموزان وجود دارد:

آخرين ساعات كلاس كه دانش آموز خسته و بي انرژي است
بعد از ظهر جمعه
بعد از ناهار كه دانش آموزان خسته هستند
صبح شنبه
مطالب درسي خسته كننده
عدم برقراري رابطه ي دوستانه دانش آموز و معلم
خستگي يا خواب ناكافي دانش آموزان
خيلي گرم يا سرد بودن اتاق
و دلايل ديگر مانند مسايل خانوادگي و…
اگر متوجه شديد كه دانش آموزان به يكي از اين دلايل توجه خود را از دست مي دهند، وقت آن است كه در مورد انجام يك بازي سرگرم كننده در كلاس درس فكر كنيد.

 


براي مطالعه ادامه مطلب كليك كنيد....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۳۲:۴۵ توسط:پريسا موضوع: نظرات (0)

در سه ماه اول بارداري چه چيزهايي نبايد بخوريم؟

سه ماهه اول بارداري
اكثر مادران، سه ماه اول بارداري را با بيماري صبحگاهي (تهوع صبح)، خستگي، درد پستان و بطور كلي يكي از سخت ترين دوران بارداري مي شناسند. قبل از اينكه حتي آزمايش مثبت بارداري را ببينيد، بدن شما در حال تغيير است. اين يك زمان هيجان انگيز براي بيشتر مادران است كه علايم جسمي و فيزيكي مشخصي دارد.

به محض اين كه متوجه شديد باردار هستيد بايد غذاي سالم را در رژيم غذايي خود قرار دهيد و بطور كلي با غذاهاي فرآوري شده، قندي و آماده خداحافظي كنيد. رژيم غذايي شما نه تنها بايد پرانرژي و تأمين كننده مواد مغذي باشد بلكه بايد سالم و بهداشتي هم باشد. غذاهاي مختلفي وجود دارد كه بعضي از آنها بسيار سالم هستند اما بايد از آنها دوري كنيد زيرا ممكن است حاوي باكتري، انگل يا سمومي باشند كه مي توانند به جنين شما آسيب برساند.

ماه هاي اول بارداري بسيار مهم هستند زيرا در اين مرحله اندام هاي مهمي مانند قلب، دستگاه گوارش و لوله هاي عصبي كودك شروع به رشد مي كنند. همچنين بارداري سيستم ايمني بدن را تضعيف مي كند اين بدان معناست كه در مقابل ميكروب هايي كه باعث مسموميت غذايي مي شوند، آسيب پذير تر مي شويد.

حتما بخوانيد: ۷ كاري كه بايد انجام دهيد تا زايمان طبيعي راحت تري داشته باشيد!

ليست مواد غذايي كه بايد در طي سه ماهه اول بارداري از آنها اجتناب كنيد
خوردن برخي غذاها و نوشيدني ها در دوران بارداري ممكن است خطر آسيب به شما و يا كودك تان را افزايش دهد. پس در اين زمان مراقب تغذيه ي خود باشيد. غذاهايي كه نبايد در ۳ ماه اول بارداري خورده شوند عبارتنداز:

۱-گوشت هاي خام
خانمهاي بارداري كه گوشت و تخم مرغ خام يا پخته نشده مي خورند، در معرض خطر ابتلا به ليستريوز و توكسوپلاسموز (از بيماري هاي مشترك انسان و حيوان) هستند. اين عفونت ها مي توانند منجر به بيماريهاي جدي و تهديدكننده زندگي شوند و علايمي مشابه با علايم آنفولانزا دارند. اين بيماري ها مي توانند باعث نقايص شديد هنگام تولد و سقط جنين شود. قبل از مصرف گوشت و تخم مرغ، آنها را كاملاً بپزيد.

۲- غذاهاي تند و چرب
غذاهاي آماده اغلب غذاهاي تند و چربي هستند. فست فودها ازجمله غذاهاي آماده هستند. مواردي مانند همبرگر، سيب زميني سرخ كرده و ناگت مرغ از اين قبيل هستند. درعوض بجاي آنها از غذاهاي سالم و سبك مانند انواع سالاد، مرغ كبابي يا ماهي هاي حاوي جيوه كم استفاده كنيد.

۳- كافئين
عدم مصرف كافئين در سه ماهه اول بارداري بسيار مشكل است زيرا در اين دوران بسيار خسته هستيد. اما كافئين مي تواند از جفت عبور كند و بر ضربان قلب جنين در حال رشد شما تأثير بگذارد.

اگر عادت به خوردن قهوه داريد سعي كنيد در دوران بارداري مقدار آن را كم كنيد. تحقيقات نشان مي دهد كه مصرف مقداري كافئين در سه ماهه اول (تا حدود ۲۰۰ ميلي گرم در روز يا حدود دو فنجان قهوه) خوب است، اما برخي ديگر از مطالعات نشان مي دهند كه نوشيدن كافئين زياد در دوران بارداري ممكن است خطر سقط جنين را افزايش دهند. پس بهتر است در سمت امن بمانيد و از مصرف زياد كافئين خودداري كنيد.

 


براي مطالعه ادامه مطلب كليك كنيد....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۳۰:۱۳ توسط:پريسا موضوع: نظرات (0)

تقويت سيستم ايمني بدن كودكان

سيستم ايمني همان چيزي است كه بدن از آن به عنوان مكانيسم دفاعي خود در برابر ارگانيسم هاي عفوني و ساير مهاجمين خارجي استفاده مي كند. بيشتر اوقات سيستم ايمني بدن براي حفظ سلامت شما عملكرد بسيار خوبي دارد. با اين وجود، ممكن است بعضي اوقات دچار مشكل شود كه منجر به عفونت و بيماري خواهد شد.

به نظر مي رسد وقتي سيستم ايمني كودك هرگونه اشكال و ضعفي از خود نشان مي دهد، علايمي مانند آبريزش هاي مكرر بيني، سرماخوردگي و عفونت هاي مكرر دستگاه گوارش ديده مي شود. در اين زمان، وقت آن است كه به سيستم ايمني بدن او نگاهي دقيق بيندازيد.

حتما بخوانيد: مكمل ويتامين d3 براي كودكان: روش مصرف، فوايد و همه نكات مهم

لازم است براي درمان عفونتهاي مداوم فرزندتان، اقداماتي انجام دهيد. براي توانمندسازي بدن جهت تقويت سيستم ايمني كودك، روش هاي بسياري وجود دارد. اين اقدامات در واقع مي توانند باعث افزايش دفاع و همچنين سرعت بخشيدن به روند بهبودي شوند. در اين مطلب با ماه همراه باشيد تا راههاي تقويت سيستم ايمني بدن كودك را ياد بگيريد.

علايمي كه نشان دهنده ي ضعيف بودن سيستم ايمني كودك است
اگر به نظر مي رسد كه فرزندتان هميشه سرما ميخورد وحشت نكنيد. سيستم ايمني كودك هنوز در حال پيشرفت است و به همين دليل مستعد ابتلا به سرماخوردگي و عفونت ها مي باشد. عوامل زيادي وجود دارد كه بر سرعت رشد سيستم ايمني كودك تأثير مي گذارد. نشانه هاي ضعيف بودن سيستم ايمني كودك عبارتنداز:

كودك اغلب مريض است
براي مدت طولاني بيمار است يا به نظر مي رسد بهبود سرماخوردگي او، بيشتر از سايرين طول مي كشد
وزن گيري كمي دارد يا كم وزن است
تقويت سيستم ايمني كودك
اقدامات عملي و مفيد بسياري وجود دارد كه مي توانيد براي كمك به پيشرفت سيستم ايمني كودك خود از آنها استفاده كنيد:

۱- از مصرف آنتي بيوتيك خودداري كنيد مگر اينكه واقعا لازم باشد
هدف آنتي بيوتيك ها از بين بردن باكتري هايي است كه باعث ايجاد عفونت مي شوند، بنابراين در موارد عفونت مي توانند نجات بخش زندگي ما باشند. اما CDC (مركز كنترل و پيشگيري از بيماري ها) تخمين مي زند كه حداقل ۳۰ درصد از نسخه هاي آنتي بيوتيك غير ضروري هستند.

اين مشكل ساز است زيرا آنتي بيوتيك ها نه تنها باكتري هاي بيماري زا را از بين مي برند بلكه باكتري هاي مفيد موجود در ميكروبيوم روده را نيز تخليه مي كنند. اين باكتري ها براي سلامت و سيستم ايمني بدن مفيد هستند.

۲- براي تقويت سيستم ايمني بدن آغوز بخوريد
كودكاني كه از شير مادر تغذيه مي كنند، به دليل بهره مندي از آنتي بادي هاي محافظت كننده و تقويت كننده سيستم ايمني كه در آغوز يا “اولين شير” توليد شده مادران وجود دارد، اغلب به ميزان كمتري به آلرژي و حساسيت مبتلا مي شوند. اما بچه هاي بزرگتر (و بزرگسالان) مي توانند آغوز را از گاوها و بزهاي تغذيه شده با چمن طبيعي، مصرف كنند.

 


براي مطالعه ادامه مطلب كليك كنيد....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۳۰:۱۲ توسط:پريسا موضوع: نظرات (0)